Rotor rehabilitacyjny – ćwiczenia i rehabilitacja

hospice-1750928_1920

Rehabilitacja i ćwiczenie na rotorze rehabilitacyjnym przyniesie korzyści każdemu. Nigdy nie zaszkodzi, a wręcz pomoże. Korzystać z niego mogą nawet osoby, które nie mają problemu z kończynami. Jest to świetne rozwiązanie na poprawienie kondycji ruchowej.

Rotor rehabilitacyjny – zalety

Przede wszystkim, dzięki poruszaniu kończynami, poprawimy w nich krążenie oraz ich mechanizm, inaczej ruchomość. U osób, które długo nie wykonywały aktywności fizycznej, czy nawet nie chodziły, bardzo ważne jest, aby choć trochę ‘’rozruszać’’ stawy. Nie możemy dopuści do zastania się stawów, ponieważ wtedy będzie nam jeszcze trudniej wprawić je w swobodny ruch. Rotor rehabilitacyjny jest również idealny dla osób u których występuje zaburzenie układu krążenia, zbiera się woda w kończynach górnych i dolnych, mają niestrawności, czy osłabioną pracę serca.

Jak korzystać?

Dzięki rehabilitacji na rotorze, nasze serce zacznie pracować i tym samym pobudzimy wszelkie narządy do pracy. W przypadku skurczów, również istotną rzeczą jest ruch kończyn, należy systematycznie zmuszać się do pracy nad nimi, ponieważ skurcze same nie ustąpią. Oprócz medycznych zalet istnieją również inne korzyści płynące z użytkowania rotora rehabilitacyjnego. Dzięki pracy na nim możemy poprawić sobie humor, czy walczyć z uczuciem zmęczenia. Rotor rehabilitacyjny jest urządzeniem, które można trzymać w domu i w dodatku łatwo je przemieścić. W związku z tym nie trzeba wkładać dużo wysiłku aby zacząć z niego korzystać. Wystarczy postawić na ziemi, czy na stole i odrobinę popracować kończynami. Jest to świetny sposób również na zaczęcie dnia. Odrobina ruchu nikomu nie zaszkodzi, a nawet pomoże.

Rodzaje rotorów rehabilitacyjnych

Wprawdzie istnieją dwa rodzaje rotorów rehabilitacyjnych. Jest to rotor mechaniczny i elektryczny. Najczęściej spotykany jest rotor mechaniczny. Jego użytkowanie polega na samodzielnym pedałowaniu przy pomocy nóg lub rąk. Jak wiadomo, trzeba użyć siły, aby wprawić w ruch pedały, następnie samemu można przyspieszyć lub zwolnić. Rotory elektryczne natomiast mają zaprogramowany do nich pilot, dzięki któremu możemy regulować prędkość, ale również posiadają mały ekran na którym wyświetlają się liczby spalonych kalorii, ‘’przejechanych’’ kilometrów, czas itp. Z reguły ten elektryczny jest droższy, jednakże pozwala na bardziej dokładne kontrolowanie naszej rehabilitacji. Każdy rotor rehabilitacyjny jest odpowiedni, a ich dokładny wybór należy już do samych pacjentów.

Recommended For You

About the Author: zgora.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *