Sesja ciążowa – czy i kiedy się na nią zdecydować?

· 15 października 2018

hands-2568594_1920

Statystyczna kobieta jest w ciąży 1,5 raza, co oznacza, że jest to niepowtarzalny okres w jej życiu. Dlatego coraz więcej z nas decyduje się na wzięcie udziału w sesji ciążowej. W poniższym tekście postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze pytania jej dotyczące.

Sesja ciążowa – czy warto ją zrobić?

Wszyscy lubimy zdjęcia. Nie zawsze jednak są to nasze zdjęcia, ponieważ nie każdy z nas lubi być na nich uwieczniany. Czasem oglądamy zdjęcia z młodości naszych rodziców, nasze z dzieciństwa czy rodzinnych uroczystości. Sesja ciążowa z reguły zalicza się do innej kategorii zdjęć – wyjątkowych chwil. Tych w naszym życiu nie jest zbyt wiele. Są to m.in. 18-ste urodziny, ślub i wesele czy narodzenie dziecka. Jednak zanim urodzi się nowy człowiek, kobieta przez dziewięć miesięcy jest w ciąży. I ten, dość długi, moment warto uwiecznić. Sesja ciążowa ma dwie główne zalety, które przemawiają za wzięciem w niej udziału: to piękna pamiątka na całe życie oraz świetna przygoda, która pomoże przyszłej mamie nieco się odstresować. Poniżej prezentujemy szczegóły jej dotyczące.

Kiedy wykonać sesję ciążową?

Zasadnicze pytanie brzmi: „kiedy wykonać sesję ciążową?”. Odpowiedź jest oczywiście prosta: w trakcie ciąży. Jednak nie każdy moment będzie dobry, bowiem, by sesja ciążowa miała sens, musi być widać ciążowy brzuszek. A ten w pierwszych miesiącach jest z reguły bardzo mały, a niekiedy niemal niewidoczny. Dlatego większość fotografów sugeruje, by na sesję ciążową wybrać się między szóstym a ósmym miesiącem jej trwania. Wtedy mamy gwarancję, że uzyskamy najlepsze zdjęcia, jednocześnie nie stresując się, że lada moment możemy zacząć rodzić.

Jak wygląda sesja ciążowa?

Sesja ciążowa, to nie zabieg dentystyczny, że wolałybyśmy o nim nic nie wiedzieć. W tym wypadku dobrze jest mieć pojęcie, z czym przyjdzie nam się „mierzyć”. Kliknij w ten link i zobacz, jak może wyglądać sesja ciążowa. Pomysłów na jej wykonanie jest co najmniej kilka. Najoczywistszy to sesja zdjęciowa w studio. Jednak ją polecamy głównie w miesiącach zimowych lub w przypadku deszczowej pogody. Zdecydowanie lepszym i bardziej ciekawym pomysłem jest wycieczka w plener. Zdjęcia na plaży, łące czy w jakimkolwiek innym miejscu z pewnością będą niezwykłe. Zresztą, sama dobrze wiesz, jakie miejsca lubisz i czujesz się w nich najlepiej. Ostatnią możliwością jest sesja ciążowa w domu. Tutaj jednak mogą występować pewne ograniczenia przestrzeni, dlatego jeżeli nie masz odpowiednio dużo miejsca, lepiej się nie decyduj na tę opcję.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>