Sesja noworodkowa – jak się przygotować

· 5 stycznia 2018

baby-428395_1280
Młodzi rodzice coraz częściej decydują się na profesjonalną pamiątkę z pierwszych dni życia swojego dziecka. Nic dziwnego, że sporym zainteresowaniem cieszą się sesje noworodkowe.

Dla kogo?

Dziecko noworodkiem jest do pierwszego miesiąca życia, później mówimy już o niemowlęciu. Dlatego decydując się na sesję noworodkową musimy pamiętać, że skierowana jest on dla nowo narodzonych dzieci. Fotografowie są zgodni, że najlepszy moment jest między 6. a 14. dniem życia.

Sesja noworodkowa – stres dla dziecka

Decydując się na profesjonalną sesję zdjęciową musimy pamiętać, że dla dziecka to ogromny stres. Nowo narodzony człowiek chłonie każdy bodziec. Dzieci pozytywnie reagują na znane dźwięki, natomiast ze strachem na te gwałtowne czy zbyt głośne. Planując sesje noworodkową należy upewnić się, czy dziecko nie będzie podczas niej narażone na złe emocje.

Czas i miejsce akcji

Decydując się na sesję należy zaplanować na to odpowiednio dużo czasu. To rodzice decydują, ile czasu ma ona trwać. Z reguły czas sesji mieści się w granicach od 2 do 4 godzin, wliczając w to czas na uspokojenie czy nakarmienie dziecka.

Naturalnym środowiskiem dla noworodka jest jego dom rodzinny. Niestety, większość fotografów nie rozpatruje sytuacji, w której sesja miałby odbyć się u klienta. Powód jest bardzo prosty, brak odpowiednich warunków do pracy.

Motyw przewodni

Nie musimy przychodzić do fotografa z gotowym pomysłem na motyw przewodni. Jeżeli nie wiemy, czego chcemy, zaufajmy profesjonaliście. Doświadczeni w swoim fachu, znają potrzeby rodziców i z pewnością zaproponują ciekawy projekt.

Niektórzy dysponują również akcesoriami, które nadadzą sesji uroku. Sesja noworodkowa nie musi być nudna. Mały piracik czy księżniczka z koroną, to ciekawa pamiątka z pierwszych dni życia dziecka.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>