Obróbka CNC – kto oferuje takie usługi?

Automatyzacja przemysłu pozwoliła temu sektorowi gospodarki nie tylko usprawnić produkcję, ale także obniżyć koszt produkcji i podnieść jakość oferowanych produktów. Jedną z tych metod jest właśnie obróbka CNC. Co warto wiedzieć na jej temat?

Obróbka CNC – jak działa ta technologia?

CNC to nic innego jak komputerowe sterowanie urządzeniami numerycznymi. Specjalny mikrokomputer pozwala programować działanie urządzeń, dzięki czemu znajduje zastosowanie w bardzo wielu maszynach. W ten sposób działają chociażby tokarki, frezarki oraz elektrodrążarki. Obróbka CNC pozwala przede wszystkim na powtarzalną seryjną produkcję bardzo precyzyjnych elementów. Wszystko jednak zaczyna się od fazy projektowania, która odbywa się najczęściej w programie CAD. Kolejnym krokiem jest przetworzenie na plan sterowania. Dopiero wówczas można przeprowadzić obróbkę CNC. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące na temat pracy maszyny są dostarczane operatorowi przez specjalny sterownik.

Obróbka CNC – jak sterujemy maszyną?

W ten sposób możemy też do minimum ograniczyć czas na reakcję w przypadku pojawienia się nieprawidłowości na linii produkcyjnej. Pracownik może bowiem korygować takie dane jak bazowanie osi, parametry urządzenia, czy informacje korekcyjne narzędzi. Obsługę zdecydowanie ułatwia graficzny interfejs. Jest on bardzo intuicyjny, dzięki czemu decyzję można podjąć bardzo szybko. Obróbka CNC jest dziś powszechnie stosowana w przemyśle. Zajmuje się nią także wiele polskich firm. Jedną z nich znajdziesz na tej stronie https://cnc.barosz.pl/uslugi/obrobka-cnc/. Korzystanie z tej technologii pozwala firmom ograniczyć straty materiały, a co za tym idzie, obniżyć koszty produkcji. Do obróbki CNC zaliczamy m.in. frezowanie i toczenie. Pierwsze pozwala oddzielać materiał dzięki obracającemu się narzędziu. Frezowanie trwa tak długa, aż uzyska się pożądany kształt. Toczenie z kolei jest wykorzystywane przy obróbce brył. Wykończeniem każdej ze wspomnianych metod obróbki CNC jest szlifowanie. Dzięki temu procesowi uzyskuje się gładką i lśniącą powierzchnię.

Recommended For You

About the Author: zgora.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *